در جمع نمایندگان ولی‌فقیه و ائمه جمعه سراسر کشور

امیرعبداللهیان : تصورات اسراییل و حامیانش غلط بود/ اگر مقابله با داعش نبود سوریه و عراق شکل دیگری داشت

امیرعبداللهیان : تصورات اسراییل و حامیانش غلط بود/ اگر مقابله با داعش نبود سوریه و عراق شکل دیگری داشت

به گزارش بررسی نیوز، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر مقاومت در سوریه و عراق در مقابله با داعش و تروریسم شکل نمی‌گرفت، امروز سوریه و عراق شکل دیگری داشت و اگر ترتیبات امنیتی مبتنی بر مقاومت نبود، امروز رژیم صهیونیستی محدود به دیوارهایش نبود و منطقه شرایط دیگری می‌بود.

حسین امیرعبداللهیان، در جمع نمایندگان ولی‌فقیه و ائمه جمعه سراسر کشور که برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل در حرم مطهر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی گردهم آمده بودند، پس از ادای احترام به روح بلند امام راحل رحمة الله علیه و شهدای مقاومت خاصه شهید سلیمانی و نیز شهدای اخیر مقاومت در منطقه و تجلیل از ابتکار شایسته حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در تمرکز بر مقاومت در این اجلاس، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت عرصه سیاست خارجی و عرصه بین‌الملل با تمرکز بر نقش آفرینی محور مقاومت در منطقه غرب آسیا، بر اهمیت بازشناسی محیط فعالیت جبهه مقاومت اشاره کرد و با تبیین وضعیت کنشگران متنوع بین‌المللی افزود: در دنیای پیچیده‌ای که امروز مقاومت در آن نقش‌آفرینی می‌کند، جهان شاهد بود که تنها یک گروه مقاومت آزادیبخش یعنی حماس، در عملیات هفت اکتبر ساختار سیاسی امنیتی و وضعیت روانی رژیم اشغالگر را فروپاشید.

وی با اشاره به ماهیت عملیات طوفان الاقصی به عنوان عملیات ضداشغالگری یک جنبش آزادیبخش علیه یک رژیم اشغالگر و نامشروع افزود: آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای غربی تلاش کردند تا عملیات هفت اکتبر را اقدامی تروریستی معرفی کنند که با دیپلماسی سازنده مقاومت این نگاه رنگ باخت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در ۱۰۰ روز بمباران مستمر و وحشتناک، رژیم صهیونیستی برغم کشتار بیش از ۲۵ هزار نفر از شهروندان و بویژه زنان و کودکان فلسطینی نتوانست به هیچیک از اهداف اعلام شده خود دست پیدا کند.

امیرعبداللهیان حمایت گسترده آمریکا از رژیم صهیونیستی را خطای بزرگ ایالات متحده دانست و گفت: رژیم اسرائیل و حامیانش تصور می‌کردند ظرف مدت کوتاهی می‌توانند حماس را از بین ببرند، که محاسبه‌ای کاملا غلط بود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تبیین توان کنشگری گروه‌های غیردولتی در جهان پیچیده امروز، گفت: به موازات کنشگری دولت‌ها، جریان‌های مردمی و گروه‌های غیردولتی نیز به عناوین و روش‌های مختلف در حال کنشگری و ایفای نقش هستند و جریان‌های مقاومت در منطقه اکنون از توان کنشگریِ جریان سازی در راستای تقویت صلح و امنیت در منطقه برخودار هستند.

امیرعبداللهیان، شهید سلیمانی را قهرمان مبارزه با تروریسم در عرصه جهانی دانست و در ادامه ضمن تبیین رویکرد حزب‌الله لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی، با تأکید بر این که نیروهای مقاومت در منطقه از جمله یمن مستقلا و در چارچوب مصالح خود اقدام می‌کنند و جمهوری اسلامی ایران به آنها دستور نمی‌دهد، اظهار کرد: مدل‌های رفتاری گروه‌های مقاومت بسیار قابل توجه بوده و حزب‌الله لبنان اکنون بخش قابل توجهی از نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی را در مرزهای شمالی با جنوب لبنان مشغول کرده است.

62882767

وی ظهار کرد: اگر مقاومت در سوریه و عراق در مقابله با داعش و تروریسم شکل نمی‌گرفت، امروز سوریه و عراق شکل دیگری داشت و اگر ترتیبات امنیتی مبتنی بر مقاومت نبود، امروز رژیم صهیونیستی محدود به دیوارهایش نبود و منطقه شرایط دیگری می‌بود.

امیرعبداللهیان در این چارچوب، نقش هدایت کنندگی راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی را بسیار ویژه و خاص توصیف کرد و گفت‌: این نقش حکیمانه و مدبرانه مورد اعتراف و اذعان صاحبنظران مختلف حکومتی و غیردولتی در منطقه و جهان است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پرسش‌گری جامعه جوان کشور و این که نسل جوان امروز نه از تاریخ دیروز و وضع امروز بلکه از فردا سؤال می‌پرسد و به افق های پیش رو می‌نگرد، گفت: نگاه به مباحث آینده شناسی در موضوعات مختلف حائز اهمیت است.

 

منبع: خبر فوری

لینک کوتاه https://www.doranonline.ir/news/72980
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.