حکم قصاص قاتل آیت‌الله سلیمانی صبح امروز اجرا شد

حکم قصاص قاتل آیت‌الله سلیمانی صبح امروز اجرا شد
رئیس کل دادگستری مازندران از اجرای حکم قصاص قاتل عضو مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

به گزارش دوران آنلاین ،حجت الاسلام محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران اظهار کرد: حکم قصاص قاتل شهید آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، پس از تأیید در دیوان عالی کشور و طی تشریفات قانونی، امروز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲ با حضور اولیای دم در زندان بابل به اجرا در آمد.

آیت‌الله سلیمانی روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه امسال برای انجام امور بانکی به یکی از بانک‌های بابلسر مراجعه کرد که به ضرب گلوله نگهبان بانک مجروح و بر اثر شدت جراحات وارده درگذشت.

بلافاصله با دستور ویژه رئیس قوه قضائیه و پیگیری و دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران، پرونده قضائی برای متهم تشکیل و با صدور قرار بازداشت موقت، روانه زندان شد.

بر این اساس، ضمن تشکیل پرونده شخصیت و بازسازی صحنه جرم، نسبت به اخذ نظریه پزشکی قانونی در مورد سلامت روحی متهم در حین ارتکاب جرم اقدام که سلامتی روحی متهم طبق نظریه کمیسیون پزشکی قانونی به تأیید رسید.

در ادامه با اخذ آخرین دفاع از متهم، تصمیم نهایی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت، دائر بر جلب به دادرسی و کیفرخواست پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بابلسر صادر شد.

بعد از ارسال پرونده به دادگاه و برگزاری جلسات دادگاه با حضور متهم و وکیل وی، در نهایت قاضی با توجه به عدله موجود حکم قصاص قاتل را صادر کرد.

حکم قصاص، پس از تأیید در دیوان عالی کشور، صبح امروز اجرا شد.

 


لینک کوتاه https://www.doranonline.ir/news/72965
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.